Szczęście

10:13 pm


 Szczęście to coś czego nie można kupić, dotknąć i sprzedać. To coś co sprawia, że chce nam się żyć, rozwijać, podejmować nowe wyzwania, poznawać następne pozytywne osoby na naszej drodze.  Każdy chce być szczęśliwy i każdy dąży do tego, czasami podświadomie. Z wiekiem uświadamiamy sobie co jest dla nas priorytetem i dzięki czemu jesteśmy lepszymi ludźmi. Nie którzy tych priorytetów nie zmieniają pomimo wewnętrznej potrzeby bojąc się, że przez mały czyn nasza droga zejdzie na nie właściwy tor.
 Szczęściem może być , dzień, uśmiech, promyk słońca czy dobra ocena w szkole, zależy to wszystko od tego co tak naprawdę liczy się dla nas najbardziej i o sprawia że osoby które nas otaczają nam podpowiedzą. Mowa tu oczywiście o przyjaciołach i rodzinie, bo to dzięki nim szlak biegnący do spełnienia i szczęścia jest mniej wyboisty.
 Przeżywając szczęśliwe chwile z innymi przeżywamy je dwa razy lepiej, wolniej i bardziej.
Dlatego tak ważne jest dzielić się z innymi błahostkami, które pozornie nie pełnią ważnej roli w naszym życiu. Każda mała rzecz może sprawić, że nasz dzień, miesiąc czy rok staną się o wiele lepsze niż to dotychczas było.
Pomimo nie zawsze dobrego nastroju, pogody, ludzi spotkanych w życiu, czuję że jestem szczęśliwa.  Doceniamy te minimalne elementy każdej doby aby lepiej przeżyć niecodzienne, pozytywne sytuacje. Są to na przykład Święta Bożego Narodzenia, które zbliżają całą rodzinę, przyjaciół, a nawet tych do których nie zawsze ochoczo podchodzimy.
 Największą radością w święta nie są prezenty, a emocje które towarzyszą nam przy ich odpakowywaniu czy darowaniu innym, uroczysta kolacja i wspólne śpiewanie kolęd. Upominki zawsze są miłe, ale na pewno bardziej docenimy je jak sami dostrzeżemy ile wysiłku ktoś musiał w nie włożyć, czego musiał sobie odmówić, ile musiał zastanawiać się nad jego wyborem.
   Takie  myśli pozwolą nam sprawić sobie i innym przyjemność w naszej drodze do szczęścia.

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Mi same Święta nie przynoszą szczęścia, może dlatego, że nie mam świątecznej atmosfery i nie lubię tego, gdy wszyscy stają się dla siebie sztucznie mili. Aczkolwiek uwielbiam robić prezenty i najlepsze jest nie otrzymywanie ich, a moment, w którym widzisz, że osoba którą obdarowałaś prezentem jest szczęśliwa.
  Zapraszam do mnie, obserwacja za obserwacje?

  ReplyDelete
 2. masz racje, że każda nawet najmniejsza rzecz sprawia, że jesteśmy bardziej szczęśliwi, dlatego warto dawać coś od siebie :)

  Sometimes my-klik!

  ReplyDelete
 3. Mądry post... Masz rację z tymi prezentami :) Im jesteśmy starsi, tym bardziej to widzimy.

  Jaki prezent kupić? - LINK

  ReplyDelete

Subscribe